Facebook Reklamları

    Teknolojik gelişmeler ışığında internet ve mobil cihaz kullanımı artmıştır. Bu sayede artık bilgisayar olmasa bile mobil cihazlar yardımı ile internete giriş sağlanarak her türlü işlem gerçekleştirilebilmektedir.

    Firmamız hem bölgesel hem de yerel hedef planlamasını en iyi şekilde yaparak, firmaların istediği bölgede reklamların yayınlanmasını sağlar. Bu doğrultuda ürün ya da hizmete uygun yaş, cinsiyet ve ilgi alanı optimizasyonu da yapılabilmektedir. Ayrıca reklamlarınızın istediğiniz gün ve saatte yayınlanmasına da sizler karar verebiliyorsunuz.

 • Marka bilinirliğinizi artırmak
 • Varlıklarınızı güçlendirmek
 • Potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlamak
 • Keşfedilme oranınızı artırmak
 • Sadakat oluşturarak satışlarınızı artırmak

Facebook Reklam Modelleri

İnsanları İnternet Sitenize Çekme
Facebook üzerinden kullanıcıları web sitenize yönlendirmektir.

Reklam verme amacınız kullanıcıların haber bülteninize abone olmasını sağlamak, satış veya üyelik gibi işlemleri gerçekleştirmelerini sağlamak .

Facebook sayfalarında paylaşılan gönderilere beğeni,payşım ve yorum kazandırmaktır. Gönderileri öne çıkarma reklamlarını isterseniz sayfanızı beğenen kişilere, sayfanızı beğenen kişiler ve arkadaşlarına gösterebilir ya da hedef kitle seçimi ile sayfanızla etkileşimi olmayan kişilere de gösterebilirsiniz.
Facebook sayfasını beğenen (takip eden) kişileri artırmaya yöneliktir.
Reklam verme amacınız bir mobil uygulamanızın yüklenmesini,indirilmesini sağlamak ve bilinir marka tarafından geliştirilen uygulamalarını duyurmak ve kullanımını arttırmak amacı ile kullanılmaktır.
Reklam verme hedefiniz uygulamanızın daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamak
Daha çok fiziki olarak hizmet veren, gerçek manada bir yerleşimi bulunan işletmeler tarafından tercih edilmelidir. Örnek olarak butik bir giyim mağazanız var ve bölgesel olarak hizmet veriyorsunuz o halde bu reklam modeli çok işinize yarayacaktır. İşletmenize yakın kişilere ulaşarak mağazanızı ziyaret etmelerini sağlayabilirken aynı zamanda bölgesel bir bilinirlik de oluşturabilirsiniz.
Düzenlediğiniz bir etkinliğiniz var ve katılımını arttırmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Etkinliğiniz daha fazla kişiye ulaşacaktır. Bu reklam modeli sayesinde ulaşılan kişilerin verdiği yanıtları görerek etkinliğinize ne kadar kişinin katılacağı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.
Ürün ve hizmetlerinizle ilgili bir kampanya, uyguladığınız bir indirim oranı veya benzeri bir durum mevcutsa kullanılması uygun olan reklam türüdür. Kullanıcıların ürün ve hizmetlerinizle ilgili kampanya ve indirimlerden işletmeniz veya şubelerinde yararlanabilmelerini sağlar.
Firmanız adına ürün ve hizmetleriniz ile alakalı bir videonuz mevcutsa Facebook üzerinden bu reklam modelini kullanarak hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

Stratejimiz ;

 • Öncelikle kampanya hedeflerini belirleyerek, buna uygun doğru hedef kitle incelemesi tarafımızdan yapılır. Rakip firmaların reklamları incelenerek, bir adım öne geçecek farklı reklam tipi belirlenir.
 • Kampanya için en uygun bütçe değerlendirmesi yapılır ve kampanya hazırlığına başlanır.
 • Temel ve benzer hedef kitleler oluşturulur.
 • Sosyal medya kurulumu kontrol edilir ve hedeflenen reklam grupları belirlenir.
 • Reklam için en doğru metin ve görseller hazırlanır.
 • Kullanıcıların sitenize ulaşmasını sağlamak için etkili bir eylem çağrı metni düzenlenir.
 • Reklam yayını yapıldıktan sonra reklam değerlendirmesi yapılarak, performans takibi incelenir.
 • Gerekli analizler ve testlerin değerlendirmesinden sonra hedeflenen kitleyi etkileme işlemi başarı ile gerçekleştirilmiş olur.