Google My Business

Google My Business, Google tarafından tarafından sunulan, kişilerin işletmeleri kolaylıkla bulabilmeleri için sunulan bir hizmettir. İşletmenin çalışma saatleri, adresi ve işletmeyi ziyaret eden kullanıcıların yaptıkları yorumları görüntüleyebilmelerini sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet ile haritalar ve arama sonuçları ile entegre çalışmaktadır. 

İşletmelerin Google My Business kullanımıyla elde edecekleri faydaları özetlemek gerekirse;

My Business kullanımı ile elde edilebilecek faydalar;

İşletmenin sunmuş olduğu ürün veya hizmetler hakkında ön bilgi almak potansiyel müşterileriniz için önemli bir referans olacaktır.

İşletme kaydı oluşturan firmalar diğerlerine göre daha profesyonel ve güvenilir bir algı oluşturacağı için kullanıcılar tarafından tercih edilme oranı artacaktır.

İşletme adres bilgileri, yol tarifi, e-posta, telefon web site, gibi bilgileri Google Haritalar e Google aramalarda yer aldığı için potansiyel müşterilerinizin işletmeye daha kolay bir şekilde erişimini sağlayacaktır.

Müşteri ve ziyaretçilerinizden gelen yorumlar ile hizmet kalitenizi yükseltme şansını elde edebileceksiniz.

İşletmeler mekan ve ürünlerle ilgili fotoğraflar yükleyerek ziyaretçilere detaylı bilgiler sağlayabilmektedir. Fotoğraf kullanan işletmeler çok daha güvenilir bulunmaktadır.